Díky nám už budeš na svět okolo sebe pohlížet jinýma očima. Neuvidíš pouze zeď, okno nebo obraz, ale uvidíš důvody, jak tato díla vznikla, a souvislosti, proč vypadají právě takto. Naše denní studium Ti dá znalosti o vývoji umění i historie, na kterých budeš moci stavět ve své budoucí praxi, ať budeš kurátorem v muzeu, pracovníkem památkového ústavu nebo najdeš jiné uplatnění v oblasti kultury.
„Duše fakulty? Rozlehlá jako její chodby, přátelská jako večery v její knihovně a někdy zábavná jako ty dobré semináře a přednášky nebo „mikulášská“ :-) Na dobu studia vzpomínám ráda, zůstalo pár dobrých přátel… Během studia na vysoké prostě zase o trochu vyrostete, věkem i lidsky a KTF byla dobrý průvodce.“
Inka Pospíšilová
náměstkyně sekce pro projektové řízení NPÚ
absolventka Dějin křesťanského umění
*Poplatky za studium se týkají jen těch studentů, kteří studium prodlužují o více než rok nebo předchozí vysokoškolské studium nedokončili.
Studium Dějin křesťanského umění Tě provede historií umění od antiky až po současnou uměleckou tvorbu. Projdeš úvodními přednáškami do středověkého, renesančního, barokního i moderního umění. Díky tomu si dokážeš vytvořit představu o jeho vývoji, pochopíš příčiny, důsledky i provázanosti mezi jednotlivými uměleckými směry nebo centry.
Navštěvovat budeš ale i předměty více specializované. Abys dokázal rozpoznat náměty jednotlivých uměleckých děl, jsou u nás připraveny předměty o křesťanské a antické ikonografii. Předměty památková péče nebo teorie restaurování Ti ukáží, jak se jednou o památky budeš třeba starat i Ty a s jakými dalšími odborníky se budeš potkávat. Provedeme Tě světem archivů, naučíme Tě, jak v nich hledat, a dokonce i něco nalézat. A pokud něco nalezneš, jak archiválii také přečíst. A to vše dokážeš díky přednáškám z české i světové historie zasadit do vzájemných dějinných souvislostí.
Jak ještě budeš studovat
Při přednáškách a seminářích Ti budeme předávat vše, co bude během výuky v učebnách, ale i v terénu možné. Tvoje studium se však neobejde bez samostudia, a to nejen nových informací, ale také trénováním Tvé vizuální paměti, samostatným navštěvováním památek i současných expozicí. Nabízíme Ti porozumění dnešnímu světu díky pochopení historie a kultury, která nás obklopuje a je naší nedílnou součástí.
Budoucnost
Studium tohoto oborou Ti otevře dveře pro práci v institucích památkové péče, v muzeích a galeriích všeho druhu, v organizacích a privátních firmách zabývajících se archeologií středověku, obchodem s uměním či výstavnictvím. Studium Tě také připraví na práci v církevních organizacích, především v takových, které spravují kulturní dědictví – biskupství, kláštery apod.
Podrobnosti o podmínkách přijímacího řízení jsou jen jeden klik od Tebe:
Termín podání přihlášky na akademický rok 2022/2023 je 5. srpna 2022. Přijímací zkoušky jsou ústní a mají zjistit Tvou orientaci v daném oboru.
Přijímací pohovor do bakalářského studia se skládá z těchto částí:
Maximální počet bodů za přijímací zkoušku je 40 bodů, minimální počet bodů nutný pro přijetí je 25 bodů.
Přijímací pohovor na navazující magisterské studium je složen z těchto částí:
Maximální počet bodů za přijímací zkoušku je 40 bodů, minimální počet bodů nutný pro přijetí je 25 bodů.
Po vyplnění přihlášky ji uložte a následně nezapomeňte odeslat! Pokud přihlášku pouze uložíte, ale neodešlete, nebude řádně evidována. Po uplynutí termínu přihlášek je tento krok nevratný.